top of page
Lugu 30

 

Tere!

Kirjutan teile siia väga lühidalt oma lapse loo, kes sündis 26.02.10, sünnitus 12 tundi, sündis ise. Peale esimest rinnapiima söömist oksendas kohe ja nuttis ja nii jäi see väga pikaks ajaks. Lapsel oli tugev refluks. Vaktsiinipassist näen, et ta on kahe päeva vanuselt saanud tuberkuloosi ja b-hepatiidi vaktsiini, ehkki mäletamist mööda kirjutasin sünnitusmajja minnes mingit paberit täites, et ei soovi, et mu last peale sündimist vaktsineeritakse...

Koju minnes jätkus pidev toidutagasiheide ja pepu punetus, rohekas kaka. Järgmine vaktsiin oli difteeria, teetanus, läkaköha ja haemophilus influenzae b vastu 3 kuu vanuselt. Ma ei mäleta, mis täpselt peale vaktsiini oli, sest laps nuttis ja oli minu arust haige kogu aeg. Sellele vaktsiinile tehti kahe kuu pärast kordussüst ja peale seda oli laps kolm päeva väga kõrges palavikus ja kakas rohelist lima nonstop. Helistasin perearstile, kes ütles, et see on kõrvaltoime ja andke palavikualandajat, kui väga hulluks läheb.

Rohkem vaktsiine ei ole teinud. Peale viimase vaktsiini tegemist hakkas ka tunduma, et laps nagu areneb väheke aeglasemalt, kui teised ja kahe aastaselt, kui ta ikka veel ei rääkinud, diagnoositi pervasiivne arenguhäire. Tal oli mitmeid autistlikke jooni, nagu korduvkäitumised jne. Lõputud toidutalumatused, hüperaktiivsus, kõne puudumine.... Kõne tuli 6 aastaselt....

Siiamaani tegelen lapse soolestiku tervendamisega, parasiitide ja seente taandamisega, toidutalumatustega. Peale dieete ja igasuguste erinevate alternatiivsete meetodite kasutusele võttu on laps arenema hakanud ja võib öelda, et meil läheb päris hästi, aga ta on ikka tugevalt autistlik ja tal on diagnoositud raske puue. Olen kindel, et vaktsiinid kahjustasid teda, sest juba sündides olid tal soolestiku probleemid (refluks, pepu punetus, tundlikkus rinnapiima kaudu söökidele, mida mina sõin).

Mina olen ise küll hetkel täiesti vaktsineerimiste vastu, aga üritan rõhutada eriti just seda, et kui ka otsustatakse vaktsiini kasuks, siis tuleb veenduda, et laps on täiesti terve ja et igasugune probleem, nt refluks, pepu punetused, muud nahalööbed, viitavad sellele, et laps ei ole täiesti terve ja tema immuunsussüsteem ei pruugi vaktsiiniga hakkama saada. Minu laps ei saanud, sest see kolmepäevane kõrge palavik ja kolmepäevane rohelise lima kakamine ei olnud kindlasti mingi tavaline vaktsiini kõrvaltoime, keegi ei tea tegelikult, mis lapse kehas siis toimus, kahjuks ei tundnud keegi huvi ka, või võibolla õnneks, sest ametlik meditsiin oleks võinud asja veel hullemaks ajada mingite ravimitega.

Kahe aastaselt oli tal kõrvapõletik, mille peale arst kirjutas antibiootikumi, kahtlesin kaua, kas anda, aga kuna lapsuke oli nii hädas ja ma ei saanud ise sellega kohe hakkama, siis proovisin. Andsin paar päeva ja lapse motootrika ja koordinatsioon muutusid, õigemini kadusid täitsa olematuks. Jätsin kuuri pooleli ja pole enam kunagi antibiootikume andnud. Kuni kahe aastaseni oligi laps väga haige kogu aeg, kõritursed ja igasugused muud probleemid, kõik viirused korjas külge. Sellest vanusest alates hakkasin andma probiootikume regulaarselt, kogu aeg, ainult vahel mõned pausid. Pluss siis dieedid ja muud tegevused.

Ma ei kujutaks ette, mis seisus oleks mu laps, kui ma poleks oma peaga mõtlema hakanud ja pidevalt infot otsinud. Praegu on võimalik mu lapsega koos elada ja täitsa vahvalt, aga tal on olnud momente, kus tagus pead vastu seina ja karjus arutult. Mu laps võiks vabalt ilmselt olla 24/7 karjuv autist ja ta võiks vabalt olla ka täiesti terve. On tehtud ka geneetiline uuring, selles osas on kõik korras. Kui ta poleks ühtegi vaktsiini kunagi saanud, siis oleks ta ilmselt oma seedimise probleemidest lihtsalt välja kasvanud, sest aeg-ajalt andsin probiootikume juba beebina, kui asi väga hulluks läks ja jälgisin ise kogu aeg, mida söön ja mida lapsele annan. Ilmselt ei oleks siis nii suuri arenguhäireid tekkinud.

***

Hea lapsevanem! Kui kahtlustad, et sinu lapsel võib olla vaktsiinikahjustus, kirjuta oma lugu Vaktsiinikahjustusega Laste Vanemate Ühingule. Soovi korral tagame anonüümsuse.

bottom of page